Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koupaliště

6. 8. 2007

Koupaliště (dboy, 03. 08. 2007 16:20)

Již před dvěma roky začalo znovu významněji fungovat městské přírodní koupaliště v Bakově nad Jizerou. Byl ustanoven správce areálu a přijmuti brigádníci z řad studentů,kteří v horkých prázdninových měsících pomáhali s údržbou koupaliště a s vybíráním vstupného.
-----------------------------
Již na počátku bylo zřejmé,že tak obrovský areál bude i při sebelepších návštěvách ztrátový. Nejednalo se sice o nějaké horentní částky,které by měly ohrozit chod města,ale přesto se jednalo o peníze z rozpočtu a o těch se rozhoduje vždy opatrně.
Dva roky areál fungoval s menšími či většími úspěchy a to především v závislosti na rozmarech počasí.Ty dokázaly jeden týden přilákat rekordní návštěvy(až stovky lidí) a druhý týden všechny odradit.Přesto i v těchto dnech,kdy v areálu bylo jen pár otužilců se práce nezastavili a studenti pracovali na zvelebování okolí.Sekání trávy,čištění vstupů do vody,úklid hygienických zařízení a spousty dalších drobných oprav dodávali postupně areálu přívětivější tvář a lákaly tak čím dál tím více lidí.
Vstupné bylo minimální,leč pokrývalo patrné výdaje na chod koupaliště a i otevřený kiosek naznačoval,že se do Bakovského koupaliště opět vrací život.Lidé začínali být spokojení,někteří jezdili pravidelně dokonce až z Turnova.Jiní dojížděli z Boleslavi,Hradiště a měli jsme i cizince z Nizozemí a Německa.Mnohé lákala čistota vody a klidný areál,jiní jezdili za vzpomínkami na staré časy.
I letos(2007) to vypadalo,že se koupaliště opět otevře pro své návštěvníky.Avšak zatímco se již lidé chodí opět koupat,je stále koupaliště zavřené.Stalo se tak po schůzi zastupitelstva,kdy se Strana Evropských demokratů a ČSSD opět zdržela hlasování a zablokovala tak návrh ODS,SZ a KSČM na opětovné otevření městského přírodního koupaliště.Čekalo se,že hodlají prosadit svůj vlastní návrh na chod koupaliště.Později se však ukázalo,že tyto strany vlastně žádný návrh nemají a že tak učinili asi ve zvyku neustále nesouhlasit se vším,co sami nevymysleli.Jednání tak přišlo naprosto vniveč a musí se svolávat nové,což opět znamená ztrátu času a peněz.
Zajímavostí ovšem je,že pár dní před zasedáním zastupitelstva,strana SNK uveřejnila na svých webových stránkách článek,ve kterém hovořili cituji: ,,o konkrétních návrzích na chod koupaliště,které ve středu(myšleno na zastupitelstvu) vznesou´´.Nestalo se tak.Že by snad zapomněli,nebo opět jen vařili z vody?Někomu by se to mohlo zdát komické.
Mě však připadá smutné,že někteří lidé,prezentující se jako zastupitelé občanů,se chovají tak dětinsky a používají pouze ostrá slova místo věcných nápadů.Místo toho vám raději vsugerují cituji: ,,areál oplývající zelenými stromy,které lahodí oku¨. Vždyť polopravda je taky vlastně lež!

Největším zločinem ale je pozdější zveličování této chyby jako úspěchu,když tvrdí,že od začátku chtěli areál otevřít bez vstupného,což se jim vlastně teď podařilo.Nikoho už ale nenapadlo,že v tomto případě bude sice koupaliště opravdu zadarmo,ale také bez neustálého dozoru a kontroly správce a defakto ponecháno ladem,což asi zrovna nepřispěje k reklamě koupaliště.A městská četa přece nemůže každý den dozorovat chod areálu.Stejně tak přece nemohou z časových důvodů jezdit kontrolovat tento areál radní města.
Když to tak všechno člověk čte,sám sobě se diví,že už dávno nerezignoval nad tou hloupostí.Již není známé Shakespearovské ,,Být či nebýt´´.Místo toho nastává ,,Smát se či brečet´´.